7 خاصیت روغن دانه کتان را بدانید !
4.2
(5)

7 خاصیت دانه کتان را بدانید !

دستگاه روغن گیری کتانروغن دانه کتان از دانه های گیاه کتان بدست می آید. محتویان مغذی روغن کتان فیبر، پروتئین و اسیدچرب ضروری امگا 3 می باشد. این روغن دارای کاربردهای متنوعی است از آشپزی گرفته تا مراقبت از پوست … در این مقاله به بررسی برخی از مزایای برتر روغن دانه کتان و چند روش ساده برای استفاده از آن می پردازیم.

روغن کتان و سلامت قلب

روغن بذر کتان همانند دانه های کتان، دارای اسیدهای چرب امگا 3 می باشد که برای سلامت قلب مفید است. 50 درصد اسیدهای چرب امگا 3 موجود در این روغن، به شکل آلفا لینولنیک اسید (ALA) می باشد. این از ویژگی بارز روغن کتان می باشد که باعث می شود مصرف منظم روغن کتان احتمال حملات قلبی را کاهش می دهد و عملکرد مغز را بهبود می بخشد. فقط یک قاشق سوپ خوری روغن بذر کتان می تواند نیازهای ALA روزانه شما را برآورده نماید.

روغن کتان و کاهش رشد سرطان

اگرچه تحقیقات فعلی محدود به آزمایش بر روی حیوانات است ، اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد روغن بذر کتان ممکن است به کاهش رشد سلول های سرطانی کمک کند. به دلیل وجود خواص آنتی اکسیدانی در روغن کتان، این روغن از بدن در برابر سلول‌های سرطانی محافظت می‌کند. مطالعات حتی نشان داده اند که این روغن می تواند از رشد تومورهای پستان جلوگیری کند. روغن دانه کتان حاوی لیگنا است که در برابر سرطان هایی که حساس به هورمون هستند از بدن محافظت می کند و رشد سلول های تومور را مهار می کند.

روغن کتان و سلامت پوست

روغن دانه کتان به دلیل داشتن آنتی اکسیدان، برای محافظت از پوست در برابر آسیب موثر است. این روغن باعث مرطوب شدن پوست می شود و از خشکی پوست جلوگیری می کند. روغن کتان از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد و اشعه ماوراء بنفش محافظت خواهد کرد.

روغن کتان و کاهش التهاب

​همانطور که گفته شد با توجه به اینکه روغن دانه کتان دارای امگا 3 می باشد ممکن است بتواند از بیماری‌های التهابی مانند آرتریت و مشکلات تنفسی جلوگیری کند.​ پس استفاده از این روغن می تواند ارزش و اهمیت بسیاری داشته باشد.

روغن کتان و سلامت گوارش

روغن کتان و کنترل کلسترول

روغن کتان و کاهش وزن

احتیاط در استفاده از روغن دانه کتان در موارد خاص ؟!

چگونه روغن کتان خالص تهیه کنیم؟

با دستگاه روغن گیری کتان شرکت تهران روغن ! دستگاه روغن گیری تهران روغن به گونه ای طراحی شده است که مناسب روغن گیری از انواع دانه های روغنی می باشد.

Average rating 4.2 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.