انواع دستگاه روغن گیری کنجد

انواع دستگاه روغن گیری کنجد

5
(13)

انواع دستگاه روغن گیری کنجد

روغن کنجد

جهت تهیه روغن کنجد می توان از دستگاه روغن گیری کنجد استفاده کرد. مزیت های غذایی که کنجد دارد باعث ایجاد علاقه برخی از افراد به آن گشته است و به همین علت است که به روغن کنجد “ملکه روغنها ” نیز می گویند. کنجد از خانواده پدالیاسه می باشد که متعلق به یک دسته از گیاهان است که به علت وجود دانه های خوراکی در داخل آن ها برداشت می گردند.

دستگاه روغن گیری کنجد

خواص روغن کنجد

1. سرشار از آنتی اکسیدان ها می باشد

روغن کنجد شامل آنتی اکسیدان می باشد که احتمال دارد که به کم شدن آسیب سلولی که بر اثر رادیکال های آزاد پدید آمده اند، کمک می نمایند. تجمع این مجموعه از رادیکال ها در داخل سلول های بدن شما شاید باعث به وجود آمدن التهاب و در نهایت منجر به بروز بیماری در شما گردد.

2- دارای خاصیت ضد التهابی می باشد

التهاب شدید ممکن است مضر باشد و سبب بروز بیماری گردد ، به همین علت می باشد تا جایی که ممکن است باید آن را محدود کرد. مدت ها می باشد که در داخل داروهای سنتی کشور تایوان از روغن کنجد به علت خاصیت ضد التهابی آن استفاده می شود و از این روغن نیز برای درمان التهاب مفاصل، خراش و درد شدید دندان بهره می برند.

3. برای قلب مفید می باشد

در موضوع خواص روغن کنجد نیز تحقیقات بسیاری ضرورت استفاده کردن از دستگاه روغن گیری کنجد و مصرف کردن این روغن را نیز نشان می دهند. یک رژیم غذایی که پر شده از چربی هایی که اشباع نشده ، در سلامتی قلب انسان مفید واقع می شود.

انواع دستگاه روغن گیری

4- احتمال دارد که به کنترل کردن میزان قند خون کمک کند

این روغن احتمال دارد که به تنظیم نمودن میزان قند خون در افراد کمک قابل توجهی نماید و شاید در تنظیم کردن میزان قند خون در یک دوره زمانی طولانی مدت هم بتواند موثر باشد.

5- ممكن است به درمان آرتروز كمك كند

استئوآرتریت نزدیک به 15٪ از جمعیت انسان ها را مبتلا می کند و یکی از دلایل اصلی در بروز درد مفاصل است. چندین مطالعه نشان می دهند که مصرف روغن کنجد به بهبود آرتروز کمک کرده است.

6. ممکن است در بهبود یافتن زخم ها و سوختگی ها موثر واقع شود

در شرایطی که روغن کنجد به علت مزایای آن برای سلامتی مصرف می گردد ، در برخی مواقع از این روغن برای بهبود یافتن زخم ها و سوختگی هم به صورت موضعی استفاده شده است که البته این روغن بسیار موثر واقع شده است.

7. ممکن است روغن کنجد در مقابل اشعه ماوراء بنفش از انسان محافظت نماید

بعضی از تحقیقات در مورد خاصیت های این روغن نیز نشان داده است که روغن کنجد می تواند در مقابل زیان هایی که در اثر اشعه ماوراء بنفش به وجود می آید، از مردم محافظت نماید. طبق مطالعات انجام شده روغن کنجد در حدود 30 درصد از عوارض زیان آور اشعه خورشید می کاهد.

اضافه نمودن روغن کنجد به رژیم غذایی

نقش روغن کنجد در غذا ها به این گونه است که یک طعم لذیذ و البته بسیار مفید برای سلامتی را به تعداد زیادی از غذا ها اضافه می نماید. این روغن در بسیاری از غذاهای قاره آسیا و البته منطقه خاورمیانه استفاده  می گردد.

دستگاه روغن گیری کنجد

شما می توانید که جهت گرفتن روغن کنجد و بهره بردن از خاصیت های متنوع آن از دستگاه روغن گیری کنجد استفاده نمایید. شرکت تهران روغن اقدام به تولید دستگاه روغن گیری کنجد با کیفیت نموده است. و البته که این دستگاه روغن گیری کنجد مورد اعتماد مشتریان از سراسر کشور قرار گرفته است.

  • *دستگاه روغن گیری کالیبر 180                       *دستگاه روغن گیری کالیبر 110
  • *دستگاه روغن گیری کالیبر 85                         *دستگاه روغن گیری کالیبر 65
  • *دستگاه روغن گیری کالیبر 45                         *دستگاه روغن گیری کالیبر 38
  • *دستگاه روغن گیری کالیبر 25                         *دستگاه روغن گیری خانگی
  • *دستگاه روغن گیری فروشگاهی                      *دستگاه روغن گیری صنعتی

5 / 5. 13

No votes so far! Be the first to rate this post.