چگونه چاشنی تازه تهیه کنیم؟ با دستگاه آسیاب ادویه جات !!

چگونه چاشنی تازه تهیه کنیم؟ با دستگاه آسیاب ادویه جات !!

4.7
(12)

چگونه چاشنی تازه تهیه کنیم؟ با دستگاه آسیاب ادویه !!

برای ما ایرانی ها که عادت منظم و خاصی از استفاده ادویه ها در غذاها و شیرینی ها داریم شاید خرید یک دستگاه آسیاب ادویه جات خانگی یک انتخاب مهم محسوب شود. در اختیار داشتن ادویه تازه در طبخ و ارائه یک غذا، چه به صورت سنتی و خانگی و چه به شکل صنعتی و تولیدی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شاید منازل آشنایان خودتان یا رستوران ها بسیار دیده باشید که از دستگاه آسیاب ادویه جات استفاده می کنند.

اما دلیل آن چیست؟ یکی از مهم ترین علل خرید دستگاه آسیاب ادویه جات و استفاده منظم از آن تازگی ادویه و دسترسی پذیری این دستگاه ها محسوب می شود. اگر یک دستگاه آسیاب ادویه جات مناسب و مقرون به صرفه در آشپزخانه منزل یا یک محیط صنعتی مرتبط داشته باشید دیگر نیازی نیست تا ادویه ها را به صورت عمده تهیه کنید. در ضمن می توانید مطمئن باشید که گذر زمان بر روی خواص ادویه ها تاثیر چندانی نمی گذارد. چرا که همیشه می توانید بدون محدودیت ادویه تازه در اختیار داشته باشید.

اما برای آنکه از خواص ادویه جات تازه بی نصیب نمانیم باید آگاه باشیم که، هر نوع ادویه برای چه کاری مناسب است و چه خواصی دارد. در این صورت می توانیم مطمئن باشیم که خرید یک دستگاه آسیاب ادویه جات تمام آنچه که نیاز داریم را در اختیارمان قرار می دهد. شما می توانید در ادامه این مطلب به خوبی با درک این موضوع همراه شوید.

دستگاه آسیاب ادویه

1. خواص دارچین برای سلامتی

دارچین سطح قند خون را کاهش داده و دارای یک اثر ضد دیابت قوی است. دارچین یک ادویه عمومی است که در انواع غذاها و شیرینی های پخته‌شده یافت می‌شود. این چاشنی خاص شامل ترکیبی به نام سینامالدهید است؛ که مسئول اساسی خواص دارچین می باشد. دارچین دارای آنتی‌اکسیدان قوی است. و به مبارزه با التهاب کمک می‌کند. همچنین تری گلیسیرید خون را کاهش میدهد.

2. زردچوبه حاوی کورکومین، ادویه ای لازم با اثرات ضد التهابی قوی

کمتر کسی است که زردچوبه و ظاهر آن را نشناسد. شما با دستگاه آسیاب ادویه جات به راحتی می توانید میزان لازمی از این ادویه را به صورت تازه تهیه کنید. به طبع تازه بودن این ادویه در اثربخشی نهایی آن موثرتر خواهد بود. زردچوبه شامل چندین ترکیب با خواص دارویی است، که مهم‌ترین آن‌ها کورکومین است. این ترکیب یک آنتی‌اکسیدان قوی است که، به مبارزه با آسیب اکسیداتیو و افزایش آنزیم‌های آنتی‌اکسیدان خود کمک می‌کند.

به زبان ساده تر می توان اظهار کرد که آسیب اکسیداتیو یکی از مکانیسم‌های کلیدی در دوران پیری و بسیاری از بیماری‌ها می باشد. این ترکیب همچنین دارای اثر ضد التهابی قوی می باشد.

3. خواص فلفل آسیاب شده برای کاهش وزن

اصولاً فلفل جزء مهم و کلیدی اکثر غذاهای ایرانی محسوب می شود. و در اصل تهیه نوع تازه آن با دستگاه آسیاب ادویه جات کمک می کند، تا با اطمینان خاطر از آن استفاده نمایید. از خواص این ادویه می توان به کاهش اشتها و افزایش چربی سوزی اشاره کرد.

مطالعه ای نشان داده است که افزودن ۱ گرم فلفل در غذا باعث کاهش اشتها و افزایش چربی در افرادی می‌شود، که به طور مرتب فلفل عادی می‌خورند. بنابراین تهیه دستگاه آسیاب ادویه جات به کسانی که قصد کاهش وزن دارند، اجازه میدهد تا بطور مرتب از فلفل آسیاب شده استفاده کنند. از دیگر خواص فلفل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • *کاهش چشمگیر کلسترول خون
  • *بهبود تورم
  • *بهبود گردش خون
  • *تسکین سردرد

4. خواص زنجبیل جهت مبارزه با تهوع

زنجبیل نوعی ادویه محبوب است؛ که در انواع مختلفی از داروهای جایگزین استفاده می‌شود. مطالعات به طور مداوم نشان داده‌اند که ۱ گرم (یا بیشتر) زنجبیل می‌تواند برای حالت تهوع مناسب باشد. زنجبیل برای تهوع ناشی از بیماری صبحگاهی مناسب می‌باشد.

زنجبیل هم چنین خواص ضد التهابی دارد و می‌تواند به کنترل درد کمک کند. انتخاب و خرید یک دستگاه آسیاب ادویه جات به خصوص برای افرادی که با مشکلات تهوع دست و پنجه نرم می کنند، امری هوشمند تلقی می شود، که بتوانند زنجبیل تازه تهیه و میل نمایند.

دستگاه آسیاب ادویه جات

چرا باید یک دستگاه آسیاب ادویه جات تهیه کنیم؟

درست است که عمده مصرف ادویه های ذکر شده در غذاهای مختلف است، اما نباید فراموش کرد که استفاده از این ادویه جات اشکال دیگری نیز دارد. بنابراین نباید خواص عملیاتی آن را، خلاصه در ترکیب یا چاشنی یک غذای خاص دانست. شما می توانید با کمک یک دستگاه آسیاب ادویه جات پس از آسیاب یک چاشنی خاص آن را، به شکل درمانی نیز مورد استفاده قرار دهید.

به عنوان مثال بسیاری از خانم های با تجربه از زردچوبه و تخم مرغ برای درمان درد مفاصل استفاده می کنند. شاید با خودتان بپرسید که مگر تهیه یک بسته زردچوبه آسانتر از تهیه آن به شکل آسیاب شده نیست؟ خب، این سوال به بررسی موارد زیادی نیاز دارد. اولاً اینکه هزینه تهیه ادویه جات با کمک دستگاه آسیاب ادویه بسیار پایینتر خواهد آمد. دوم اینکه بسیاری از افراد به جز مصرف شخصی از این دستگاه ها برای امرار معاش و فروش محصولات مرتبط با ادویه استفاده می کنند. و سوم اینکه تهیه ادویه جات به صورت خانگی اعتماد کاربردی شما را نسبت به چاشنی مورد نظر بالاتر خواهد برد.

حتی بسیاری از رستوران ها و واحد های تهیه غذا، یا عطاری ها به شکل صنعتی از یک دستگاه آسیاب ادویه جات استفاده می کنند. فارغ از مزایای مرتبط با تهیه چنین دستگاهی، خرید آن بسیار مقرون به صرفه تر و مفیدتر خواهد بود.

دستگاه آسیاب ادویه را از کجا تهیه کنیم؟

شما می توانید با بررسی قابلیت های کلیدی دستگاه آسیاب ادویه جات رومیزی شرکت تهران روغن در صدد خرید آن برآیید. شرکت تهران روغن تجربه و تخصص کافی را در تولید دستگاه های روغن کشی، ارده گیری کنجد و آسیاب ادویه به صورت تمام استیل، در زمینه خانگی و فروشگاهی و صنعتی دارد.

دستگاه آسیاب ادویه جات تهران روغن جای چندانی را اشغال نمی کند. اما در عین کم حجم بودن قدرت و توان قابل توجهی دارد، و می تواند تا 30 کیلوگرم ادویه را در یک ساعت آسیاب نماید. شما با کمک این دستگاه همیشه چاشنی تازه در اختیار خواهید داشت.

4.7 / 5. 12

No votes so far! Be the first to rate this post.